Dlaczego warto zainwestować w profesjonalnego fotografa?

0

Fotografia stanowi dziś niesamowicie popularny i wszechobecny element codzienności każdego z nas. Aparaty w nowoczesnych smartfonach radzą sobie tak dobrze, że z powodzeniem korzystają z nich profesjonaliści. Fotografia jako zawód stała się marzeniem wielu, bo przestała być niedostępna – koszty związane z założeniem takiego rodzaju działalności znacznie spadły, bo obniżyły się ceny sprzętu pozwalającego na osiąganie zadowalających rezultatów podczas sesji komercyjnych (czyli tych, które nie lądują wyłącznie w albumie z fotkami z wakacji).

Kim jest profesjonalny fotograf

Fotografia to jednak nie tylko sprzęt, nawet ten najlepszy, lecz przede wszystkim umiejętność patrzenia na otaczający nas świat i dostrzegania tego, co ważne, ulotne i wizualnie interesujące. Dobry fotograf powinien mieć oko, wiedzieć, kiedy nacisnąć spust migawki, by złapać najważniejszy moment, uchwycić to spojrzenie. Oczywiście można się tego uczyć, to nie jest nieosiągalny talent posiadany przez nielicznych, jednak wymaga to wielu godzin, dni czy może nawet lat pracy i osobistych predyspozycji.

Zmysł obserwacji i dobry kontakt z ludźmi, w zależności od rodzaju fotografii, jaka jest wykonywana, to cechy, które stanowią klucz do sukcesu. Niezależnie od tego, czy fotografuje się ptaki, robaczki w ujęciach makro, czy ludzi, na każdy z tych tematów trzeba odpowiednio spojrzeć i świadomie go opracować.

Umiejętności techniczne to także bardzo istotny aspekt. Podstawy kompozycji, wykorzystania światła, ustawień czasu migawki oraz wartości przesłony, wartości ISO i inne kwestie techniczne każdy fotograf powinien znać doskonale. Można opierać się o tryby półautomatyczne w aparatach cyfrowych, jednak fotograficzne rzemiosło i jego znajomość z pewnością stanowią atrybut profesjonalisty.

Dlaczego zatem warto zainwestować w profesjonalnego fotografa?

Odpowiedź na to pytanie znajduje się w samym pytaniu – sesja z profesjonalistą jest inwestycją. Możemy oczekiwać świetnych rezultatów, które będą miały dla nas ogromną wartość, czy to wizerunkową, czy sentymentalną i pamiątkową. Odpowiedni wybór fotografa będzie także ułatwieniem podczas sesji zdjęciowej, która na początku może być stresującym doświadczeniem, szczególnie dla kogoś, kto nigdy wcześniej w niej nie uczestniczył. Dobre porozumienie i pozytywna relacja z fotografem pozwolą rozluźnić atmosferę i pozbyć się napięcia z mimiki twarzy modela.

Fotografie otrzymane po profesjonalnej sesji zdjęciowej będą piękną i wartościową pamiątką na lata. Warto skorzystać z możliwości, jakie oferują dziś fotografowie i zastanowić się nad sesją idealną – być może to klasyczna sesja kobieca lub portretowa, sesja wizerunkowa (szczególnie polecana twórcom, freelancerom i właścicielom firm), czy może zmysłowa sesja budoir w zaciszu własnej spialni. Sesja “szyta na miarę” pomoże zbudować pewność siebie, podkreślić atuty osobowości w oczach współpracowników lub klientów, a także będzie pięknym wspomnieniem po latach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *